• Sağlık Sektöründe Sürdürülebilirlik, Yeşil Hastaneler

  Sağlık Sektöründe Sürdürülebilirlik, Yeşil Hastaneler

  Ülkemiz için sağlık sektörünün çevresel etkisine ilişkin bir rapor ya da açıklanmış veri bulunmuyor. Fakat gelişmiş ülkelerin çoğunda sağlık sektörü önde gelen enerji tüketici sektörler arasında yer alıyor. Amerika Birleşik devletlerinde sağlık kuruluşları ülke çapında günlük 6,600 ton atık üretiyorlar. Öte yandan çevresel sorunların artarken dünya nüfusu ve parelelinde… 8 Haziran 2014 00.09

 • Bill Gates Dünyanın en ölümcül hayvanına savaş açtı

  Bill Gates Dünyanın en ölümcül hayvanına savaş açtı

  Sizce dünyanın en tehlikeli hayvanı hangisidir? Köpek balığı mı, yılanlar mı, timsahlar mı, yoksa insan mı? Cevap bunlardan hiç biri değil, dünyada en fazla insanın ölümüne neden olan hayvanı duyduğunuzda şaşıracaksınız. Bu hayvan sivrisinek.

  İş insan öldürmeye geldiğinde hiç bir hayvan onun yakınına bile yaklaşamıyor.

  30 Mayıs 2014 20.31

 • Sağlığa zararlı plastikleri nasıl ayırt edeceğiz?

  Sağlığa zararlı plastikleri nasıl ayırt edeceğiz?

  Çok uzağa gitmeye gerek yok, yalnızca evinize bakmanız plastiğin yaşamımızın ne kadar içinde olduğunu anlamaya yetecektir. Gıda ve içecek ambalajları, saklama kapları, poşetler, duş perdeleri, oyuncaklar, kumandalar, telefonlar hatta mobilyalar hepsi plastik içerebiliyor. Plastik hayatı kolaylaştırırken, yalnızca çevre kirliliği değil bir çok ciddi sorunu da beraberinde getiriyor.

  Her… 11 Nisan 2013 14.52

 • Civa Kirliliği ve Civanın İnsan Sağlığına Zararları

  Civa Kirliliği ve Civanın İnsan Sağlığına Zararları

  Birkaç gün önce küresel civa salınımlarının geldiği ciddi seviyeleri ve bunun dünya denizlerindeki balıkların % 84'ünde tehlikeli miktarda civa birikmesi ile sonuçlandığını gösteren bir haber yayınlamıştık.

  Haberde belirttiğimiz üzere Birleşmiş Millet Çevre Programı tarafından yayınlanan güncel bir raporda, diş tedavisinde kullanılan amalgam (çoğumuzun bildiği adıyla siyah dolgu) ana… 22 Ocak 2013 21.07