• Sokaklardaki Minyatür Apartmanlar

  Sokaklardaki Minyatür Apartmanlar

  Alman sokak sanatçısı Evol sokaklardaki elektrilk trafoları, doğal gaz ve telefon kutuları, beton bloklar vb. çirkin görünümlü yapıları minyatür apartmanlar haline dönüştürerek şehirleri minyatür sanat eserleri ile doldurmayı hedefliyor.

  2004 yılından bu yana Berlin, Stuttgart, Nuremberg gibi Alman şehirlerinin yanı sıra, Rotterdam,… 28 Ocak 2013 23.06

 • Plastik Şişeden Çiçeklerle Dekoratif Eşyalar

  Plastik Şişeden Çiçeklerle Dekoratif Eşyalar

  Michelle Brand bizim çöp olarak adlandırdığımız ürünleri geri dönüştürerek dekoratif ve sanatsal ürünler ortaya çıkaran bir çevresel tasarımcı. Bu yazıda Michelle'in plastik şişelerin altlarını keserek ve zımparalayarak ortaya çıkardığı plastik çiçeklerden bahsedeceğiz. 

  Michelle Brand çevreye önem veren bir tasarımcı olarak çoğunluğun çöp ve hiç bir işe yaramaz gördüğü… 6 Ocak 2013 00.23

 • C vitamini deposu bir festival, Menton Limon Festivali

  C vitamini deposu bir festival, Menton Limon Festivali

  Her yıl şubat ayının ortasında başlayıp mart'ın ilk haftasına kadar süren limon festivali Fransız Rivierasındaki küçük ve sakin Menton kentini rengarenk ve turist dolu bir yer haline getiriyor.

  Festival dahilinde binlerce turunçgilden (limon, portakal, greyfurt) oluşan heykeller şehrin sokaklarını süslüyor. Her yerde portakal ve limondan bir… 17 Kasım 2012 11.40

 • Rengarenk ve güzel kokulu bir geçit töreni, Bloemencorso

  Rengarenk ve güzel kokulu bir geçit töreni, Bloemencorso

  Hollanda ve Belçikada her sene gerçekleştirilen Bloemencorso geçit törenlerinde tamamı çiçeklerden yapılmış onlarca heykel yarışıyor. Tek başına bile inanılmaz güzellikte çiçeklerden yapılmış bu dev sanat eserleri izleyenlerin gözlerine ve burunlarına hitap ediyor.

  Çoğunluğu Zundert kentindeki geçit töreninde çekilmiş fotoğraflara baktıktan sonra en çok hangisini beğendiğinizi yorumlar bölümüne yazarsanız… 10 Kasım 2012 00.49

 • Bizim için çöp, onlar için ev

  Bizim için çöp, onlar için ev

  Kuşlar çoğu zaman görmezden geldiğimiz, nadiren  gözümüz birine takıldığında mucizevi ve çok şirin olduğunu düşündüğümüz küçük canlılar. Hollandalı sokak sanatçısı Thomas Dambo "Dambo'nun Mutlu Şehir Kuşları" projesi ile bizim için değersiz çöpler olan objeleri kuş evleri haline dönüştürerek dünyanın çeşitli şehirlerinde kuşlar için bir otel haline getirdi.

  6 Kasım 2012 21.37

 • Los Anageles'daki Yeşil Tabela ve Reklam Panoları

  Los Anageles'daki Yeşil Tabela ve Reklam Panoları

  Los Angeles'lı sanatçı Stephen Glassman UrbanAir projesi ile şehirdeki reklam panolarını havada asılı yaşayan bambu bahçeleri ile donatıyor. UrbanAir projesi sürdürülebilir ve yeşil bir gelecek için sanatsal bir sembol ve araç olmayı hedefliyor. UrbanAir projesi 2011 Londra Uluslarası Yaratıcılık Ödülünü almasının ardından Los Angeles merkezli bir reklam panosu kiralama… 5 Kasım 2012 22.56